Členové:

Miroslav Šimandl st. - umělecký vedoucí (kontrabas, niněra, zpěv)

Absolvent Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině, bývalý dlouholetý člen a umělecký vedoucí plzeňského Souboru písní a tanců Jiskra, upravovatel lidových písní a tanců výhradně z jihozápadních Čech (přes 400 titulů), autor 3 vydaných CD, hudební skladatel, spoluzakladatel Mezinárodního folklórního festivalu Plzeň, externí spolupracovník ČRo Plzeň. V současnosti externě vyučuje na Vyšší odborné škole a střední průmyslové škole elektrotechnické Plzeň.

Miroslav Šimandl ml. – organizační vedoucí (zpěv, fanfrnoch, vozembouch)

Od mládí se zajímá o lidovou píseň. Je absolventem Konzervatoře Plzeň v oboru sólový zpěv, učitelem v ZUŠ Stod a ZUŠ Horšovský Týn, vedoucí folklorního souboru Stodský dudáček ze Stodu a folklorního souboru Klíček z Horšovského Týna. Dále externě spolupracuje se sborem opery Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Veronika Vildová – primáška (housle)

Od dětství se věnuje folklóru. Byla dlouholetou členkou dětského Souboru písní a tanců Jiskřička. Je absolventkou Konzervatoře Plzeň a nyní je členkou Divadla J. K. Tyla.

Lenka Bartoníčková – zastupující primáška (housle)

Jiří Andrlík (2. housle)

Od dětství se věnuje hře na housle. Kromě absolvování základních uměleckých škol ve Kdyni a v Klatovech, rozšiřoval své dovednosti ve hře na housle i pod vedením soukromých učitelů. Ačkoliv se ve svém studijním a profesním životě věnuje informatice a statistice, jeho srdce silně bije i pro lidovou píseň.

Tomáš Jakubčík (2. housle)

Vilém Šafařík (3. housle)

Je studentem materiálového inženýrství Západočeské univerzity v Plzni. Do kulturního odvětví nastoupil v roce 2003 jako žák základní umělecké školy Kralovice ve hře na housle pod vedením paní učitelky Anny Kosové, později pana Františka Kose. Následně ke svému studiu připojil i hru na dřevěné dechové nástroje, konkrétně hru na klarinet a saxofon pod vedením pana učitele Pavla Egermaiera. V průběhu let rozšířil spektrum nástrojů o kytaru a mandolínu na bázi samostudia. Je vedoucím skupiny Koledníci, členem orchestru Egiband, bluegrassové skupiny III. Míza a kapely Sebranka. V Plzeňském Mlsu - malém lidovém souboru zastává kromě partu 3. houslí též roli zvukaře.

David Kouba (3. housle)

Dlouholetý člen plzeňského dětského souboru Meteláček a plzeňského Souboru písní a tanců Jiskra. Lidový muzikant, který se výhradně vyžívá v doprovodném partu 3. houslí.

Karolína Bísková (3. housle)

O folklór se zajímá již od dětství. Je členkou Souboru písní a tanců Jiskra. Hře na housle se naučila v ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni. Pracuje jako účetní.

Kamil Tichota (klarinet)

V roce 2006 absolvoval Konzervatoř Plzeň v oboru hra na klarinet ve třídě Václava Horejše. Od téhož roku pokračoval ve studiu na Fakultě umění Ostravské univerzity u Valtra Vítka a Igora Františáka. V roce 2008 vycestoval na roční zahraniční stáž do Německa, kde studoval na Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar pod vedením Jana Doormanna. V minulosti byl členem operního orchestru Divadla J. K. Tyla v Plzni. V říjnu roku 2010 nastoupil jako pedagog na ZUŠ Kralovice, kde zároveň v letech 2012 – 2019 zastával funkci ředitele školy. V současné době pedagogicky působí v ZUŠ Dobřany a ZUŠ Stod, kde také vede školní orchestr 100D Band. Kromě pedagogické činnosti se věnuje komorní hře, je zakládajícím členem klarinetového kvarteta Westlive Clarinet Quartet. Od srpna 2019 je klarinetistou Západočeského symfonickém orchestru Mariánské Lázně. Věnuje se také lidové hudbě, je členem Plzeňského malého lidového souboru a pošumavské dechové hudby Úhlavanka.

Jan Oblištil (klarinet)

Jan Oblištil studoval na konzervatoři v Plzni u prof. Václava Horejše. V roce 2000 získal na soutěži konzervatoří v Teplicích 3. cenu a v témže roce se zúčastnil kurzů a koncertů v mezinárodním dechovém orchestru v rakouském Schladmingu. Byl též vybrán jako reprezentant plzeňské konzervatoře do dechového kvintetu ve francouzském Limoges. V roce 2001 obdržel cenu Leoše Janáčka za interpretaci hudby 20. století. V letech 2000 – 2002 působil Jan Oblištil jako klarinetista operního orchestru DJKT v Plzni a v současné době je solo klarinetistou Plzeňské filharmonie. Sólově vystupuje nejen v České republice, ale také například v Německu, Francii či Japonsku. Hostoval, či hostuje i v jiných českých symfonických a divadelních orchestrech, např. ČNSO, Česká filharmonie, Státní opera Praha. Od mládí se též věnuje folklóru. Prošel souborem Mariánek, Plzeňským lidovým souborem, Mladinou, Lidovou muzikou z Třemošné a dalšími.

Pavel Egermaier (klarinet)

Absolvent plzeňské Konzervatoře a celoživotní folklorista - Dětský soubor Úsměváček z Třemošné (1980-1985), Úsměv Horní Bříza, Lidová muzika z Třemošné a nyní také Plzeňský MLS. Vyučuje na ZUŠ v Kralovicích, hraje v DJKT v Plzni a v uskupení Vera kvartet.

Antonín Cír (klarinet)

Absolvent plzeňské Konzervatoře v oboru hra na klarinet (2007) a hra na zobcovou flétnu (2017). Od října 2006 je členem operního orchestru DJKT v Plzni, hostuje v Západočeském symfonickém orchestru Mariánské Lázně a v Plzeňské filharmonii. Od roku 2003 vyučuje hru na klarinet, saxofon a zobcovou flétnu na ZUŠ, v současnosti na ZUŠ Plzeň, Sokolovská 54. Ve folklórních kapelách působí od roku 2000, v současnosti je členem Dudácké muziky z Českého lesa a od roku 2019 je členem Plzeňského MLSu.

Petr Kreysa (klarinet)

Eva Lišková (zpěv)

Studentka šestého ročníku plzeňské konzervatoře v oboru sólový zpěv. Folkloru se věnuje od dětství. Začínala v souboru Stodský Dudáček pod vedením Miroslava Šimanda ml. při ZUŠ Stod, u kterého také započala studovat zpěv. Nyní zpěv i vyučuje na ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni a krátce zastupovala výuku zpěvu i na ZUŠ v Horšovském Týně. Také externě spolupracovala se sborem opery DJKT v Plzni.

Eliška Mourečková (zpěv)

Je absolventka Konzervatoře Plzeň a pražské HAMU. Je členkou sboru Nová Česká píseň a bývalou členkou Divadla J. K. Tyla v Plzni. V současnosti působí ve sboru Státní opery v Praze.

Jan Fraus (zpěv, fanfrnoch, vozembouch)

Absolvent Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni - obor hudební výchova a sólový zpěv. Je učitelem zpěvu na ZUŠ v Rokycanech a členem vokálního kvinteta Hlasoplet. Ve spolupráci s několika tělesy se ujímá sólových basových partů.

Anežka Štěpánová (dudy)

Je studentkou Konzervatoře Plzeň v oboru skladba. Folklóru a hře na dudy se věnuje od dětství, účastnila se mnohých festivalů lidové hudby a působí v několika souborech. Učí také hru na dudy v základní umělecké škole Stod.

Šárka Štěpánková (dudy)

Patří k zakládajícím členům dětské lidové muziky Vozembach při ZUŠ Dobřany, kde působila jako flétnistka a dudačka do roku 2014. Absolvovala studium na Konzervatoři Plzeň v oborech flétna a zobcová flétna, je také absolventkou kurzu Škola folklorních tradic. Působí jako učitelka na ZUŠ Kralovice, kde kromě výuky fléten vede Dětský folklorní soubor Darebáček.

Stálí hosté:

Jana Stahlová, Kryštof Křemenák, Eva Kantnerová, Klára Kaiserová, Michal Vostrý